Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Chanii

Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Chanii

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Lanzarote położony jest około 14 km od centrum Chanii, leżącej na zachodnim wybrzeżu wyspy. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: CHQ to drugie co do wielkości lotnisko na Krecie. Rocznie obsługuje ponad 3 milionów pasażerów. Loty z Polski na Kretę oferują tanie linie lotnicze Ryanair (z Katowic, Krakowa, Wrocławia i Warszawy (Modlin)).

Terminal
Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut oraz specjalna poczekalnia dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Strona internetowa lotniska: Chania

Jak dojechać z lotniska do centrum Chanii?

Autobus
Z lotniska do Chanii dostaniemy się na pokładzie lokalnych autobusów firmy KTEL. Przystanek znajduje się przy wyjściu z terminalu (po wyjściu należy kierować się w prawo). 

Autobus do Chanii kursuje od godziny 6:30 do godziny 23:45. Autobusy kursują średnio co 30 min. Podróż trwa ok. 30 min. Bilet jednorazowy kosztuje 2,5 EUR (11 PLN). Bilety można zakupić na pokładzie autobusu.

Źródło: rethymnon.com

Autobus dowiezie nas do głównego dworca autobusowego w Chanii, położonego na rogu ulic Kidonias i Kelaidi w centrum miasta.

Położenie dworca autobusowego w Chanii

Przydatne linki:
Komunikacja na Krecie
Rozkład jazdy autobusu


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu na Krecie?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu na Krecie specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!


Booking.com 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ