Poradnik: Jak dojechać z lotniska Bergamo do Genui

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Bergamo do Genui

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Mediolan Bergamo – Orio al Serio położone jest w pobliżu miasteczka Bergamo (ok. 5 km od jego centrum) i 50 km od centrum Mediolanu. Port lotniczy jest szczególnie popularny wśród polskich podróżników, którzy wybierają tanie linie podczas swojej podróży do północnych Włoch. Loty z Polski na lotnisko Orio al Serio oferują linie Ryanair (z Krakowa, Warszawy, Wrocławia) oraz WizzAir (z Katowic, Warszawy, Gdańska, Poznania).

Lotnisko oznaczone kodem IATA: BGY to niewielki port lotniczy, składający się tylko z jednego terminalu, podzielonego na strefę odlotów i przylotów. Rocznie obsługuje około 9 milionów pasażerów oraz 60 tys. startów i lądowań samolotów.

Terminal
Na lotnisku oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. lokale gastronomiczne, sklepy, toalety (w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), bankomat, kantor, wypożyczalnię samochodów, informację turystyczną czy aptekę.

Godziny otwarcia: Lotnisko jest otwarte 24h

Strona internetowa lotniska: Bergamo – Orio al Serio

Z lotniska Orio al Serio do Genui dostaniemy się na dwa sposoby:

I. Autobus Terravision do Mediolanu + pociąg do Genui =  14,9 EUR (opcja najtańsza)

Chcąc dostać się z lotniska Bergamo do Genui najpierw musimy dojechać do dworca kolejowego w Mediolanie. Szybko i wygodnie do Milano Centrale dostaniemy się korzystając z usług przewoźnika Terravision. Czas podróży to ok. 60min. Bilet jednorazowy kosztuje 5 EUR, a powrotny 9 EUR. Bilet kupimy na stronie przewoźnika Terravision.

Rozkład jazdyrez6Lokalizacja przystanku przy lotnisku
Przystanek autobusu Terravision znajduje się przy wyjściu z hali przylotów. Przystanek oznaczony numerem 1.

rez7
Przydatne linki:
Strona przewoźnika Terravision
Rozkład jazdy
Rezerwacja biletów z lotniska w Bergamo do centrum Mediolanu

Pociąg do Genui
Z dworca kolejowego Milano Centrale do Genui dostaniemy się na pokładzie włoskich pociągów. Cena biletu zależy od terminu (im wcześniej zarezerwujecie tym taniej). Osoby, które rezerwują z dużym wyprzedzeniem (ok. 2-3 miesięcy) mogą trafić na bilety w taryfie Super Economy już za 9,9 EUR. Natomiast zostawiając kupno biletu na ostatnią chwilę musimy liczyć się z wydatkiem ok.13-27 EUR w jedną stronę. Czas przejazdu to ok. 2-3h. Bilety kolejowe możemy kupić w kasie, automacie lub on-line na stronie Trenitalia.com.
Przydatne linki:
Strona włoskiego przewoźnika Trenitalia
Rezerwacja biletów z Milano Centrale do Genui

Szukacie taniego noclegu w Genui?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Genui specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com


BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ