Poradnik: Jak dojechać z lotniska Lanzarote do Puerto del Carmen

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Lanzarote do Puerto del Carmen

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Lanzarote położone jest w południowo-wschodniej części wyspy i 6 km od Puerto del Carmen. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: ACE jest trzecim najpopularniejszym portem lotniczym na Wyspach Kanaryjskich (po Las Palmas na Gran Canarii oraz Teneryfie Południowej). Rocznie obsługuje ponad 6 milionów pasażerów. Loty z Polski na Teneryfę oferują tanie linie lotnicze Wizzair (z Katowic).

Terminal
Port lotniczy posiada dwa terminala pasażerskie. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut oraz specjalna poczekalnia dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminali znajdziemy tutaj.

Strona internetowa lotniska: Lanzarote

Jak dojechać z lotniska Lanzarote do Puerto del Carmen?


Z lotniska do Puerto del Carmen dostaniemy się na pokładzie lokalnych autobusów. Przystanki znajdują się przy wyjściu z terminali. Mapę z zaznaczonymi przystankami znajdziecie tutaj lub klikając w poniższy schemat.Autobus nr 161
Spod samego terminalu rusza autobus o numerze 161. Kursuje od godziny 6:00 do godziny 22:30 w dni powszednie, natomiast od 8:00 do 22:00 w soboty, niedziele i święta. Autobusy w dni powszednie kursują średnio co 30 min, w soboty co 1h, a w niedziele i święta co 2h. Podróż trwa ok. 10-15 min. Bilet jednorazowy kosztuje 1,6 EUR (7 PLN). Bilety można zakupić u kierowcy autobusu.

Trasa autobusu nr 161

Przydatne linki:
Komunikacja na Lanzarote
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 161


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu na Lanzarote?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu na Lanzarote specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!


Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ