Poradnik: Jak dojechać z lotniska Lanzarote do Arrecife

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Lanzarote do Arrecife

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Lanzarote położone jest w południowej części wyspy i 5 km od Arrecife. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: ACE jest trzecim najpopularniejszym portem lotniczym na Wyspach Kanaryjskich (po Las Palmas na Gran Canarii oraz Teneryfie Południowej). Rocznie obsługuje ponad 6 milionów pasażerów. Loty z Polski na Teneryfę oferują tanie linie lotnicze Wizzair (z Katowic).

Terminal
Port lotniczy posiada dwa terminala pasażerskie. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut oraz specjalna poczekalnia dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminali znajdziemy tutaj.

Strona internetowa lotniska: Lanzarote

Jak dojechać z lotniska Lanzarote do Arrecife?


Z lotniska do Arrecife dostaniemy się na pokładzie lokalnych autobusów. Przystanki znajdują się przy wyjściu z terminali. Mapę z zaznaczonymi przystankami znajdziecie tutaj lub klikając w poniższy schemat.Dojazd w dni powszednie (poniedziałek-piątek)
Spod samego terminalu rusza autobus o numerze 22. Kursuje od godziny 7:00 do godziny 22:40. Autobusy kursują średnio co 25-30 min. Podróż trwa ok. 10 min. Bilet jednorazowy kosztuje 1,6 EUR (7 PLN). Bilety można zakupić u kierowcy autobusu.

Trasa autobusu nr 22

Dojazd w soboty, niedziele i święta
W weekendy (sobota i niedziela) oraz w święta autobus 22 nie kursuje, a jego rolę przejmuje autobus 23, który dowiezie nas do Arrecife. Kursuje od godziny 7:10 do godziny 21:10. Autobusy kursują średnio co 50 min. Podróż trwa ok. 10 min. Bilet jednorazowy kosztuje 1,6 EUR (7 PLN). Bilety można zakupić u kierowcy autobusu.

Trasa autobusu nr 23

Przydatne linki:
Komunikacja na Lanzarote
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 22
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 23


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu na Lanzarote?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu na Lanzarote specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!


Booking.com 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ