Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Sewilli

Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Sewilli

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Sewilla San Pablo położone jest 10 km na północny wschód od centrum miasta. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: SVQ położony jest w regionie Andaluzji, w południowej Hiszpanii. Rocznie obsługuje ok. 4-5 mln pasażerów. Loty z Polski do Sewilli oferują tanie linie lotnicze Ryanair (z Warszawy Modlin).

Terminal
Port lotniczy posiada jeden terminal podzielony na strefy odlotów i przylotów. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty oraz kantor wymiany walut. W terminalu istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Strona internetowa lotniska: Sewilla

Mapa

Jak dojechać z lotniska do centrum Sewilli?

Autobus

Z lotniska do centrum Sewilli dostaniemy się na pokładzie autobusu miejskiego (linia EA). Przystanek autobusu znajduje się tuż przy wyjściu z terminalu. Autobus zatrzymuje się na dworcu kolejowym Santa Justa, a ostatnim przystankiem jest dworzec autobusowy na Plaza de Armas.

Trasa autobusu – linia EAtrasaautobususewilla

Bilet jednorazowy to koszt 4 EUR (kupowany u kierowcy). Istnieje możliwość zakupu biletu powrotnego za 6 EUR, ale jest on ważny tylko w dniu zakupu (idealny na jednodniowy pobyt w Sewilli). Czas podróży to ok. 30 min. Autobus kursuje w godzinach 5:20 to 00:45 z częstotliwością ok. 25-30 min.

Rozkład jazdy

Przydatne linki:
Strona przewoźnika
Rozkład jazdy
Trasa autobusu linii EA


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu w Sewilli?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Sewilli specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ