Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Marrakeszu

Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Marrakeszu

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Marrakesz Menara położone jest 3 km od starej części miasta. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: RAK jest jednym z największych portów lotniczych w Maroku. Loty z Polski do Marrakeszu oferują tanie linie lotnicze Ryanair (z Krakowa).

Terminal
Port lotniczy posiada dwa terminale. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty oraz kantor wymiany walut. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminali znajdziemy tutaj.

Strona internetowa lotniska: Marrakesz Menara

Jak dojechać z lotniska Marrakesz Menara do centrum miasta?

Z lotniska Marrakesz Menara do centrum miasta możemy dostać się na kilka sposobów:

I. Spacer

Najtańszym sposobem dotarcia do centrum miasta jest spacer. Lotnisko jest oddalone od murów starej części miasta zaledwie o 3km.

Na mapie zaznaczyliśmy najdogodniejszą drogę do centrum Marrakeszu (placu Dżamaa al-Fina).

Po wyjściu z terminala i przejściu około 500 metrów docieramy do bramy lotniska. Następne musimy skręcić w lewo i iść za znakami cały czas prosto, aż do trzemy do medyny.

UWAGA! Pamiętajcie, aby wziąć butelkę wody, bo słońce potrafi przygrzać 🙂

II. Autobus nr 19

Osoby, które nie lubią spacerować z bagażami mogą skorzystać z lokalnych autobusów. Z lotniska do centrum Marrakeszu dostaniemy się autobusem o numerze 19. Cena biletu w jedną stronę to 30 MAD/ ok. 12 PLN. Przystanek autobusu znajduje się przed terminalem. Autobusen dojedziemy na plac Jaama el Fna (Dżamaa al-Fina). Przystanki autobusu:

Departure Airport – Hivernage – Jemaa El Fna – Bab Doukkala- Gueliz – ONCF Station – Arrival Airport

Trasę autobusu możemy sprawdzić na poniższym schemacie:

Przydatne linki:
Mapa komunikacji miejskiej w Marrakeszu
Cennik biletów
Rozkład jazdy autobusów
Strona komunikacji miejskiej w Marrakeszu

III. Spacer + Autobusy nr 11, 18 i 20

Bilet na autobus nr 19 kosztuje 30 MAD/12 PLN. Gdy liczymy się z każdym groszem to możemy zaoszczędzić kilka MAD-ów, jeżeli podejdziemy spod terminala na przystanek autobusów o numerach 11, 18 lub 20. Po wyjściu z lotniska musimy kierować się wzdłuż drogi wyjazdowej z lotniska, a następnie na rondzie skręcić w lewo, gdzie po mniej więcej 200-300m zobaczymy znak z symbolem autobusu. Cena biletu w jedną stronę to koszt 4 MAD/1,6 PLN.

UWAGA!
Pamiętajcie, żeby pomachać ręką widząc zbliżający się autobus.

Przydatne linki:
Mapa komunikacji miejskiej w Marrakeszu
Cennik biletów
Rozkład jazdy autobusów
Strona komunikacji miejskiej w Marrakeszu

IV. Taxi

Oczywiście to najwygodniejsza, ale i najdroższa opcja dostania się do centrum Marrakeszu. Pamiętajcie, aby ustalić dokładnie gdzie jedziemy i zapytać się o cenę. Kierowcy lubią naciągać turystów, więc koszt jest odwrotnie proporcjonalny do czasu targowania się, czyli im dłużej będziecie się targować, tym będzie taniej. Średnia cena to ok. 70 MAD.


napisnoclegSzukacie taniego noclegu?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Marrakeszu specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!


Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ