Poradnik: Jak dojechać z lotniska Bergamo do Genui

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Bergamo do Genui

0
PODZIEL SIĘ

II. Autobus do centrum Bergamo + pociąg do Genui = 15,4 EUR

Swoją podróż pociągiem do Genui możemy rozpocząć już w Bergamo, jednak najpierw musimy dostać się na dworzec.

Komunikacja miejska z lotniska do dworca kolejowego Bergamo
Z lotniska do centrum miasta, jak i na starówkę dojeżdża autobus nr 1. Jest to najtańszy sposób dotarcia z lotniska do centrum Bergamo. Na pokładzie autobusu możemy dojechać m.in. do stacji kolejowej, centrum miasta jak i górnego miasta Città Alta. My jednak wysiadamy na stacji kolejowej (Stazione). Bilety możemy kupić w informacji turystycznej w hali przylotów. Autobusy kursują z dużą częstotliwością, a podróż zajmuje 15-20 minut. Lotnisko znajduje się w 3 strefie biletowej, więc koszt przejazdu do centrum miasta to 2,30 EUR. Bilet jest ważny 90min od momentu skasowania.

UWAGA! Podróżując z bagażem o wymiarach większych niż 20cm x 40cm x 60cm musimy kupić dwa bilety jednorazowe!

Jeżeli Bergamo nie jest tylko przesiadką do dalszych podróży i planujecie spędzić tutaj trochę czasu, warto kupić bilet 24-godzinny (5 EUR) lub 72-godzinny (7 EUR). Pamiętajcie, że bilety ważne są także w zabytkowej kolejce Funicolare.

busnr1bergamobusnr1bergamolottniskoPrzydatne linki:
Strona komunikacji miejskiej ATB >>
Cennik biletów >>
Stefy komunikacji miejskiej >>

Bilety:

bilety

Pociąg do Mediolanu
Z dworca kolejowego Bergamo najpierw pociągiem regionalnym dojedziemy do Mediolanu (Milano Centrale). Cena biletu to 5,5 EUR w jedną stronę. Natomiast do Genui dostaniemy się na pokładzie nieco szybszych pociągów (Freciabianca, Freciarossa lub Thello) jak opisano w punkcie I. Pamiętajcie, że cena biletu zależy od terminu (im wcześniej zarezerwujecie tym taniej). Osoby, które rezerwują z dużym wyprzedzeniem (ok. 2-3 miesięcy) mogą trafić na bilety w taryfie Super Economy już za 9,9 EUR. Czas przejazdu to ok. 2-3h. Bilety kolejowe możemy kupić w kasie, automacie lub on-line na stronie Trenitalia.com.

Przydatne linki:
Strona włoskiego przewoźnika Trenitalia
Rezerwacja biletów z Bergamo do Milano Centrale i Genui

Szukacie taniego noclegu w Genui?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Genui specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ