Poradnik: Jak dojechać z lotniska w Bolonii do Florencji

Poradnik: Jak dojechać z lotniska w Bolonii do Florencji

0
PODZIEL SIĘ

Bolonia posiada tylko jedno lotnisko. Jest nim Lotnisko Marconi, które znajduje się ok. 6 km na północny zachód od centrum miasta oraz ok. 100 km od Florencji. Na lotnisku Marconi lądują głównie tradycyjni przewoźnicy oraz samoloty tanich linii lotniczych Ryanair czy Wizzair. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, podróżni mają do dyspozycji autobusy i taksówki.

Lotnisko oznaczone kodem IATA: BLQ to port lotniczy, składając z 2 terminali, A i B. Rocznie obsługuje około 7 milionów pasażerów.

Terminal
Na lotnisku oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. lokale gastronomiczne, sklepy, toalety (w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), bankomat, kantor, wypożyczalnię samochodów, informację turystyczną czy aptekę.

Godziny otwarcia: Lotnisko jest otwarte 24h

Strona internetowa lotniska: Bolonia Marconi

Jak dojechać z lotniska Bolonia do Florencji?

Z lotniska w Bolonii do Florencji dostaniemy się na pokładzie włoskich pociągów, ale najpierw musimy autobusem dostać się do dworca kolejowego w Bolonii.

Dojazd do dworca kolejowego Bolonia Centrale
Chcąc dostać się z lotniska do centrum miasta do wyboru mamy dwie opcje: tańszą i droższą. Pierwsza wymaga od nas krótkiego spaceru do przystanku Birra, skąd autobusy nr 81 lub 91 zabiorą nas na dworzec. Podróż trwa ok. 15 min spacer + 20 min jazdy autobusem. Bilet jednorazowy to koszt 1,30 EUR (1,5 EUR u kierowcy). Druga opcja to skorzystanie z Aerobusa, który za 6 EUR dowiezie nas bezpośrednio z lotniska do Stazione Centrale. Autobusy odjeżdżają co 15 min, a podróż trwa ok. 20-25 min. Obydwie opcję są opisane szczegółowo w naszym poradniku:

PORADNIK: Jak dojechać z lotniska do centrum Bolonii

Pociąg do Florencji
Po dotarciu na dworzec główny pozostaje nam już tylko wsiąść do pociągu. Za bilet z Bolonii do Florencji w zależności od rodzaju pociągu zapłacimy: 13 EUR (Frecciarossa – rezerwowane z dużym wyprzedzeniem), 8 EUR (Intercity – rezerwowane z dużym wyprzedzeniem) 9,35 EUR (Regionale – stała cena). Czas podróży to ok. 0,5h-1,5h. Bilety kolejowe możemy kupić w kasie, automacie lub on-line na stronie Trenitalia.com.

Przykładowa rezerwacja: Bolonia – Florencjarez22Przydatne linki:
Strona włoskiego przewoźnika Trenitalia
Rezerwacja biletów z Bolonii do Florencja
Rozkład komunikacji miejskiej w Bolonii

Cennik biletów komunikacji miejskiej w Bolonii
Mapa Komunikacji miejskiej w Bolonii

Szukacie taniego noclegu we Florencji?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu do Florencji specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ