Poradnik: Jak dojechać z lotniska Split do centrum Trogiru

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Split do centrum Trogiru

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Split położone jest 5 km na wschód od centrum Trogiru, w miejscowości Kasztela. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: SPU rocznie obsługuje ponad 2 mln pasażerów. Loty z Polski do Splitu oferują tanie linie lotnicze Wizzair (z Katowic i Warszawy).

Terminal
Port lotniczy posiada jeden terminal podzielony na strefy odlotów i przylotów. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty oraz kantor wymiany walut. W terminalu istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Strona internetowa lotniska: Split

Mapa

Jak dojechać z lotniska do centrum Trogiru?

Autobus nr 37

Z lotniska do centrum Trogiru dostaniemy się na pokładzie lokalnego autobusu (linia 37). Przystanek autobusu znajduje się tuż przy wyjściu z terminalu. Autobus dowiezie nas do dworca autobusowego.

Trasa autobusu – linia 37

Źródło: promet-split.hr

Lotnisko leży w 3 strefie biletowej, a Trogir w 4 strefie, więc potrzebny będzie nam bilet na dwie strefy, którego cena to 13 HRK/ok. 7,5 PLN (kupowany u kierowcy). Czas podróży to ok. 10 min. Autobus kursuje w godzinach 4:00 – 00:00 z częstotliwością ok. 20-30 min. Rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

Cennik

Przydatne linki:
Strona przewoźnika
Rozkład jazdy
Trasa autobusu linii 37
Cennik


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu w Trogirze?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Chorwacji specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ