Poradnik: Jak dojechać z lotniska w Bari do Alberobello

Poradnik: Jak dojechać z lotniska w Bari do Alberobello

0
PODZIEL SIĘ
Fot. Güldem Üstün, flickr

Lotnisko im. Karola Wojtyły położone jest 12km od centrum Bari i 70km od Alberobello. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: BRI rocznie obsługuje rocznie ok. 3-4 milionów pasażerów. Loty z Polski na lotnisko Bari oferują linie Wizzair (z Warszawy i Katowic).

Lotnisko stanowiące główną bramę do regionu Apulia, posiada jeden wielopiętrowy terminal pasażerski.

Terminal
Na lotnisku oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut, kaplica. W terminalu istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminalu znajdziecie tutaj lub po kliknięciu na poniższy schemat.rez7Strona internetowa lotniska: Bari

Jak dojechać z lotniska w Bari do Alberobello?

Z lotniska Bari do Alberobello dostaniemy się na pokładzie włoskich pociągów, ale najpierw musimy autobusem dostać się do dworca kolejowego w Bari.

Dojazd do dworca kolejowego Bari Centrale (Ferrovie del Nord Barese / Ferrotramviaria)

Chcąc dostać się z lotniska do centrum miasta do wyboru mamy dwie opcje: tańszą (autobus) i droższą (pociąg miejski).

I. Autobus nr 16
Do centrum Bari możemy dostać się na pokładzie miejskiego autobusu o numerze 16. Bilet w jedną stronę kosztuje 1 EUR (kupowany na lotnisku w księgarni lub automacie) lub 1,5 EUR (kupowany u kierowcy). Pierwszy kurs autobusu jest o godzinie 5:10, natomiast ostatni o 22:20. Przystanek autobusu znajduje się przed terminalem. Autobus dojeżdża do placu Aldo Moro przy dworcu Stazione Centrale. Autobusy kursują co ok. 35-50min. Czas podróży ok. 40min.

Przydatne linki:
Rozkład autobusu 16
Strona przewoźnika

II. Pociąg miejski
Szybszą opcją dotarcia z lotniska do centrum Bari jest pociąg miejski. Za bilet w jedną stronę z przystanku Aeroporto do przystanku Bari Centrale zapłacimy 5 EUR. Możemy zaoszczędzić, jeżeli z terminalu podejdziemy do następnej stacji Europa (15min spacer). Wtedy za przejazd do centrum zapłacimy tylko 1,1 EUR. Pociąg kursuje co 30-40min, a podróż zajmuje około 20min.

UWAGA! Kolejka miejska zatrzymuje się na dworcu Ferrovie del Nord Barese / Ferrotramviaria położonym przy placu Aldo Moro. Na terenie Apulii kursują pociągi czterech różnych przewoźników (Trenitalia, Ferrovie Sud-Est, Ferrovie Appulo- Lucane oraz Ferrovie Nord-Barese). Każda z nich ma swój osobny dworzec (trzy z nich leżą bezpośrednio przy placu, a Ferrovie del Sud-Est za dworcem głównym Trenitalii przy ulicy Via Giuseppe Capruzzi).

Pociąg z lotniska do centrum Bari (linia żółta FM2 lub szara FR2)barimetro

Przydatne linki:
Rozkład jazdy pociągów
Cennik biletów

Pociąg lub autobus do Alberobello
Po wyjściu z autobusu lub kolejki miejskiej (musimy wyjść z dworca na plac) należy przejść na dworzec kolejowy Ferrovie del Sud-Est (przy ulicy Via Giuseppe Capruzzi). W tym celu musimy wejść na dworzec główny (na zdjęciu) i kierować się znakami „Ferrovie del Sud-Est”. UWAGA! Pociągi nie kursują w niedzielę! W niedzielę zamiast pociągów kursują autobusy. Rozkład pociągów i autobusów znajdziecie tutaj.

Źródło: grandistazioni.it

Za bilet w jedną stronę z Bari do Alberobello zapłacimy 4,9 EUR (pociąg) lub 4,2 EUR (autobus). Czas podróży to ok. 1h i 40-50min. Bilety możemy kupić w kasie na dworcu lub na stronie przewoźnika Ferrovie Sud-Est.

Przykładowa rezerwacja:
Bari – Alberobello (pociąg)

Bari – Alberobello (autobus)

Przydatne linki:
Strona przewoźnika Ferrovie Sud-Est
Rezerwacja biletów z Bari do Alberobello
Cennik biletów komunikacji miejskiej w Bari
Mapa Komunikacji miejskiej w Bari


Szukacie taniego noclegu w Apulii?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Apulii specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ