Poradnik: Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (TFS) do Puerto de la...

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (TFS) do Puerto de la Cruz

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Teneryfa Sur (Reina Sofia) położone jest w południowej części Teneryfy i 60 km od Puerto de la Cruz. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: TFS jest najruchliwszym portem lotniczym Teneryfy. Rocznie obsługuje ponad 9 milionów pasażerów. Loty z Polski na Teneryfę oferują tanie linie lotnicze Ryanair (z Warszawy, Wrocławia i Krakowa) oraz Wizzair (z Katowic).

Terminal
Port lotniczy posiada jeden terminal pasażerski. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut oraz specjalna poczekalnia dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminali znajdziemy tutaj.

Strona internetowa lotniska: Teneryfa Sofia Reina

Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (TFS) do Puerto de la Cruz?


Z lotniska do Puerto de la Cruz dostaniemy się na pokładzie lokalnych autobusów. Przystanek znajduję się przy wyjściu z terminalu. Mapę z zaznaczonym przystankiem znajdziecie tutaj lub klikając w poniższy schemat.

rez3Spod samego terminalu rusza autobus o numerze 343. Kursuje od godziny 8:40 do godziny 23:20. Autobusy kursują średnio co godzinę. Podróż trwa ok. 1h i 15min. Bilet jednorazowy kosztuje 13,55 EUR (58zł). Rodzaje biletów znajdziecie tutaj. Cennik biletów znajdziecie tutaj. Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy autobusu.

Jeżeli planujemy często korzystać z lokalnego transportu możemy zaoszczędzić zaopatrując się w karty bono via, które obniżają ceny biletów o 30%. Karta działa jak pre-paid, czyli ładujemy ją za określoną kwotę (15, 25 lub 50 euro) i jeździmy do wyczerpania środków. Wchodząc do autobusu należy podać kierowcy przystanek końcowy i włożyć kartę do kasownika.

UWAGA! Na jednej karcie może jeździć kilka osób, ale należy ją wtedy skasować kilka razy.

Trasa autobusurez5Przydatne linki:
Komunikacja na Teneryfie
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 343
Cennik biletów
Rodzaje biletów i zniżek


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu na Teneryfie?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu na Teneryfie specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ