Poradnik: Jak dojechać z lotniska Eindhoven do Amsterdamu

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Eindhoven do Amsterdamu

0
PODZIEL SIĘ
Fot. elsamu, flickr

Lotnisko Eindhoven położone jest w odległości 14 km od centrum Eindhoven i ok.115 km od centrum Amsterdamu. Port lotniczy jest szczególnie popularny wśród polskich podróżników, którzy wybierają tanie linie podczas swojej podróży do Amsterdamu. Loty z Polski na lotnisko Eindhoven oferują linie Ryanair (z Krakowa i Warszawy-Modlin) oraz WizzAir (z Katowic, Warszawy chopin, Gdańska, Poznania, Wrocławia i Lublina).

Lotnisko oznaczone kodem IATA: EIN to drugie pod względem wielkości lotnisko w Holandii. Niewielki port lotniczy, składający się tylko z jednego terminalu, podzielonego na strefę odlotów i przylotów. Rocznie obsługuje około 1,5 miliona pasażerów.

Terminal

Na lotnisku oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. lokale gastronomiczne, sklepy, toalety (w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), bankomat, wypożyczalnię samochodów czy informację turystyczną.

Godziny otwarcia: Lotnisko jest otwarte codziennie w godzinach 04:40-00:00

Strona internetowa lotniska: Eindhoven

Plan lotniska

Fot. eindhovenairport.nl

Jak dojechać z lotniska Eindhoven do centrum Amsterdamu

Z lotniska Eindhoven do centrum Amsterdamu dostaniemy się na kilka sposobów:

I. Autobus Terravision = 22,5 EUR (opcja wygodna)

Bezpośrednio z lotniska Eindhoven do centrum Amsterdamu dostaniemy się korzystając z usług przewoźnika Terravision. Autobus zatrzymuje się w centrum miasta (Prins Hendrikkade 33a) przy Dworcu Amsterdam Centraal. Czas podróży to ok. 1h 45min. Bilet jednorazowy kupiony on-line kosztuje 22,5 EUR, a powrotny 38,5 EUR. Ceny biletów kupionych na miejscu są nieco wyższe (24 EUR/ 40 EUR)

KUP BILET W TERRAVISION

Rozkład jazdy

UWAGA! Podane godziny kursowania mogą ulec zmianie. Zawsze warto sprawdzić aktualny rozkład bezpośrednio przed przyjazdem.

Lotnisko Eindhoven → Utrecht → Amsterdam

Lotnisko Eindhoven → Utrecht → Amsterdam
Lokalizacja przystanku przy lotnisku Eindhoven
Przystanek autobusu Terravision znajduje się przy wyjściu z hali przylotów.

Żródło: terravision.eu

Lokalizacja przystanku w Amsterdamie

Przydatne linki:
Strona przewoźnika Terravision
Rozkład jazdy
Rezerwacja biletów z lotniska Eindhoven do centrum Amsterdamu

Szukacie taniego noclegu w Amsterdamie?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Amsterdamie specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!Booking.com

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ