Poradnik: Jak dojechać z lotniska w Pizie do Florencji

Poradnik: Jak dojechać z lotniska w Pizie do Florencji

5
PODZIEL SIĘ
Osoby wybierające się do Florencji bardzo często swoje swoje pierwsze kroki na włoskiej ziemi stawiają na lotnisku Galileusza w Pizie. Międzynarodowe lotnisko jest położone 2 km na południe od Pizy i 80 km od centrum Florencji. Lotnisko oznaczone kodem IATA: PSA to jeden największych portów lotniczych w Toskanii. Rocznie obsługuje około 3-4 miliony pasażerów.
Lotnisko w Pizie posiada jeden terminal pasażerski, który jest  otwarty od 4 rano i zamykany po ostatnim wieczornym locie.  Pasażerowie mogą korzystać z restauracji, kawiarni, bankomatów , banki, kantoru wymiany walut, poczty, kaplicy i apteki oraz usług fryzjera, kosmetyczki czy zajrzeć do centrum fitness. Dostępne są również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Na lotnisku Galileusza lądują głównie tradycyjni przewoźnicy oraz samoloty tanich linii lotniczych Ryanair, czy Wizzair. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, podróżni mają do dyspozycji autobusy, kolej i taksówki.

Jak dojechać z lotniska w Pizie do Florencji

W zależności od kosztów przedstawiamy Wam kilka sposobów dotarcia z lotniska do centrum Florencji:

OPCJA NAJTAŃSZA – 70 min -Autokar Terravision – 4,99 EUR

Osoby potrzebujące dostać się w miarę szybko i wygodnie do Florencji mogą skorzystać z usług przewoźnika Terravision. Końcowym przystankiem jest Santa Maria Novella. Czas podróży to ok. 70min. Bilet jednorazowy kosztuje 4,99 EUR, a powrotny 9.98 EUR.

Rozkład jazdy

rozklad jazdy piza florencjaLokalizacja przystanku przy lotnisku w Pizielokalizacja przystankuPrzydatne linki:
Strona przewoźnika Terravision
Rozkład jazdy
Rezerwacja biletów z lotniska w Pizie do centrum Florencji

OPCJA TANIA – 70 min – Autokar Autostradale – 5 EUR

Innym przewoźnikiem, który zapewni nam dojazd z lotniska w Pizie do centrum Florencji jest Autostradale. Końcowym przystankiem jest Santa Maria Novella. Czas podróży to ok. 70min. Bilet jednorazowy kosztuje 5 EUR (kupiony on-line) lub 7 EUR (w hali przylotów).

Rozkład jazdy
autostradale piza florencja rozklad jazdy
Przydatne linki:
Strona przewoźnika Autostradale
Rozkład jazdy
Rezerwacja biletów z lotniska w Pizie do centrum Florencji

Szukacie taniego noclegu we Florencji?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Florencji specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ