Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Splitu

Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Splitu

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Split położone jest 25 km na zachód od centrum miasta, w miejscowości Kasztela. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: SPU rocznie obsługuje ponad 2 mln pasażerów. Loty z Polski do Splitu oferują tanie linie lotnicze Wizzair (z Katowic i Warszawy).

Terminal
Port lotniczy posiada jeden terminal podzielony na strefy odlotów i przylotów. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty oraz kantor wymiany walut. W terminalu istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Strona internetowa lotniska: Split

Mapa

Jak dojechać z lotniska do centrum Splitu?

Autobus nr 37

Z lotniska do centrum Splitu dostaniemy się na pokładzie lokalnego autobusu (linia 37). Przystanek autobusu znajduje się tuż przy wyjściu z terminalu. Autobus dowiezie nas do dworca autobusowego Sukoišan.

Trasa autobusu – linia 37

Źródło: promet-split.hr

Lotnisko leży w 3 strefie biletowej. Bilet jednorazowy to koszt 17 HRK/ok. 10 PLN (kupowany u kierowcy). Czas podróży to ok. 60 min. Autobus kursuje w godzinach 4:00 – 00:00 z częstotliwością ok. 20-30 min. Rozkład jazdy znajdziecie tutaj.

Cennik

Przydatne linki:
Strona przewoźnika
Rozkład jazdy
Trasa autobusu linii 37
Cennik

Autobus Pleso-Prijevoz

Z lotniska do centrum Splitu możemy dostać się również korzystając z usług przewoźnika Pleso-Prijevoz. Autobus dowiezie nas do głównego dworca autobusowego (okolice portu). Bilet w jedną stronę to koszt 30 HRK/ok. 17 PLN. Bilety możemy kupić on-line lub u kierowcy. Przed terminalem jest zawsze kilka autobusów, które odjeżdżają po przylotach samolotów.

Przydatne linki:
Strona przewoźnika
Rozkład jazdy


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu w Splitu?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Chorwacji specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ