Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Budapesztu?

Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Budapesztu?

0
PODZIEL SIĘ

Lotnisko Budapeszt Liszt Ferenc położone jest w odległości 16 kilometrów na południowy-wschód od centrum miasta. Największy międzynarodowy port lotniczy Węgier ma w swojej siatce połączenia nie tylko z głównymi miastami Europy, ale również z Bliskim Wschodem, Azją i Ameryką Północną. Tanie loty z Polski do Budapesztu oferują linie Wizzair z Warszawy.

Lotnisko oznaczone kodem IATA: BUD rocznie obsługuje około 8 milionów pasażerów. W hali przylotów terminali 2A i 2B znajdują się biura firm oferujących wynajem samochodów. Lotnisko jest przyjazne osobom niepełnosprawnym, a w obrębie całego portu lotniczego korzystać można z bezprzewodowego internetu. Port lotniczy wyposażony jest w parkingi długo i krótkookresowe.

Terminale
Lotnisko posiada 3 terminale: Terminal 1 (aktualnie nie obsługuje lotów), Terminal 2A i Terminal 2B. Na lotnisku oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. lokale gastronomiczne, sklepy, toalety (w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), bankomat, kantor, wypożyczalnię samochodów, informację turystyczną czy aptekę.

Godziny otwarcia: Lotnisko jest otwarte 24h

Przydatne linki:
Strona internetowa lotniska: Budapeszt Liszt Ferenc

Mapa Terminaliterminal 2 budapeszt

Mapa parkingów w obrębie lotniskaparking budapeszt lotnisko

Godziny otwarcia: Lotnisko jest otwarte 24h

Strona internetowa lotniska: Budapeszt Liszt Ferenc


gdziedobrzeitaniozjescwbudapeszcie


 

Jak dojechać z lotniska do centrum Budapesztu?


Najłatwiejszym sposobem dotarcia z lotniska do centrum Budapesztu jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. W zależności od pory dnia istnieją trzy możliwości dotarcia do centrum miasta.

dojazd z lotniska do centrum budapesztu
Źródło: www.bkk.hu

Dojazd w dzień (3:30-23:00)
Spod samego terminalu 2 rusza autobus E200, którym dojedziemy do stacji Köbanya-Kispest. Autobus kursuje dosyć często (5-7 razy na godzinę), podróż trwa ok. 22 min. Bilet jednorazowy kosztuje 350HUF (4,8zł). Rodzaje i ceny biletów znajdziecie tutaj. Bilety możemy nabyć w punktach obsługi BKK w hali przylotów. Następnie kierujemy się do końcowej stacji metra (można iść za tłumem :)). Stąd metrem (niebieska linia M3) dostaniemy się do centrum, głównej stacji przesiadkowej Deák Ferenc tér, gdzie krzyżują się wszystkie trzy linie budapeszteńskiego metra. Czas podróży to ok. 16min.

Dojazd w nocy (23:00-00:21)
Od godziny 23:00 budapeskie metro nie kursuje, a jego jego rolę przejmują autobusy, który dowiozą nas do centrum miasta. Autobusem E200 spod terminalu 2 musimy najpierw dojechać  do przystanku Határ út M. Autobus kursuje o 23:21, 23:36, 23:51,  i o 00:21. Następnie musimy przesiąść się do jednego z autobusów: 914, 914A, 950, 950A, które dowiozą nas do stacji Deák Ferenc tér. Autobusy kursują co 5-15min.

Dojazd w nocy (00:22-03:29)
Od godziny 00:21 rolę autobusu E200 przejmuje autobus o numerze 900, który dowiezie nas do przystanku Bajcsy-Zsilinszky út. Autobus kursuje o 00:59, 01:29, 02:29 i o 03:29. Następnie musimy przesiąść się do autobusu 950 lub 950A, które dowiozą nas do stacji Deák Ferenc tér. Autobusy kursują co 30min.


Przydatne linki:
Mapy komunikacji miejskiej w Budapeszcie – tutaj
Strona komunikacji miejskiej – tutaj
Ceny biletów – tutaj
Rozkład jazdy linii metra M2 – tutaj
Rozkład jazdy linii metra M3 – tutaj
Strona węgierskich kolei – tutaj


Szukacie taniego noclegu w Budapeszcie?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Budapeszcie specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!


Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ