Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Bolonii

Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Bolonii

12
PODZIEL SIĘ

Bolonia posiada tylko jedno lotnisko. Jest nim Lotnisko Marconi, które znajduje się ok. 6km na północny zachód od centrum miasta. Na lotnisku Marconi lądują głównie tradycyjni przewoźnicy oraz samoloty tanich linii lotniczych Ryanair czy Wizzair. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z centrum miasta, podróżni mają do dyspozycji autobusy i taksówki.

W zależności od kosztów przedstawiamy Wam kilka sposobów dotarcia z lotniska do centrum miasta:

OPCJA NAJTAŃSZA – 10-15min. PIESZO + AUTOBUS koszt: 1,30€ (1,50€ u kierowcy)
Najtańszym sposobem dotarcia do centrum Bolonii, ale zarazem wymagającym od nas krótkiego spaceru jest skorzystanie z lokalnych autobusów z przystanku Birra. Stąd autobusy nr 81 czy 91 dowiozą nas do centrum miasta (przystanek Stazione Centrale)
. Podróż trwa ok. 20 min.
Rozkład jazdy komunikacji miejskiej
Cennik biletów
Mapy komunikacji miejskiej

TRASA AUTOBUSU nr 81brira81Rozkład jazdy autobusu nr 81

TRASA AUTOBUSU nr 91

birra91Rozkład jazdy autobusu nr 91

TRASA AUTOBUSU nr 54

birra13Rozkład jazdy autobusu 54

TRASA TROLEJBUSU nr 13birra54Rozkład jazdy trolejbusu nr 13

pasiastychodnik Oto najdogodniejsza droga do przystanku Birra. Różową linią zostało przestawione przejście przez parking, które wydaje się lepszym rozwiązaniem, gdyż unikamy przejścia około 200 m ulicą prowadzącą do lotniska bez chodnika, która jest dość ruchliwa. drogadobirraBilet na autobus za 1,30€ można kupić w informacji turystycznej w hali przylotów. Dodatkowo na osiedlu Birra można zrobić dużo tańsze zakupy żywności w sklepach, niż na lotnisku i nawet w centrum Bolonii, jednak pamiętajcie o tym, że podczas włoskiej siesty sklepy są najczęściej pozamykane.


polecanenoclegiwbolonii


Szukasz noclegu w Bolonii?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Bolonii specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!


Booking.com12 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ