Poradnik: Jak dojechać z lotniska Beauvais do centrum Paryża

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Beauvais do centrum Paryża

11
PODZIEL SIĘ
Fot. juanedc, flickr

Lotnisko Paryż Beauvais jest jednym z portów regionalnych w okolicy Paryża, położone jest opodal miejscowości Tille, około 3,5 km od Beauvais i 91 km na północ od Paryża. Port ten jest nastawiony głównie na obsługę tanich linii lotniczych i czarterów.

Lotnisko oznaczone kodem IATA: BVA posiada dwa terminale, gdzie dla podróżnych dostępnych jest kilka restauracji, barów i sklepów.

Na terminalu 1 obsługiwane są linie: Air Moldova, Blue Air, Ryanair i Wizzair.
Na terminalu 2 obsługiwane są linie: Wizzair i Ryanair.

Godziny otwarcia: Od 2007 roku ze względu na lokalną społeczność praca portu została ograniczona do godzin pomiędzy 6:30 a 23:30, w tym czasie zamknięte są również budynki terminali pasażerskich.

Z lotniska Beauvais do centrum Paryża możemy dostać się na kilka sposobów:

I. Autobus
Lotnisko połączone jest z Paryżem połączeniem autobusowym, które jest ściśle skorelowane z przylotami i odlotami samolotów. Koszt przejazdu w jedną stronę to 15,9 EUR (zakup on-line) lub 17 EUR u kierowcy lub w kasie na zewnątrz terminali. Czas podróży to około 75 minut. Autobus odjeżdża spod terminala do dworca Paris Porte Maillot. Jeżeli nie kupujecie biletu on-line to warto być na miejscu odjazdu nieco wcześniej, by spokojnie zdążyć kupić bilety i zająć miejsce.

Przydatne linki:
Zakup biletów on-line

II. Bus + pociąg
Z lotniska do centrum Paryża możemy dojechać także pociągiem. Najpierw korzystając z lotniskowego autobusu wahadłowego dostaniemy się na stację kolejową Beauvais. Koszt to 4 EUR. Ze stacji na dworzec Paris Nord dojedziemy pociągiem TER (express regional train). Czas przejazdu to ok. 1h 15min. Bilet na pociąg to koszt 14,50 EUR. Z lotniska na stację kolejową możemy dostać się także autobusem miejskim nr 12. Cena biletu w jedną stronę to 1 EUR, jednak częstotliwość kursowania jest bardzo mała.

Przydatne linki:
Rozkład jazdy pociągów
Cennik i rozkład autobusu nr 12

III. Taxi
Oczywiście najdroższa, ale i najwygodniejszą opcją dotarcia do centrum Paryża jest skorzystanie z usług taksówek. Podróż do centrum Paryża taksówką kosztuje 140-180 euro za dnia, 180 euro w nocy. Pamiętajcie, aby ustalić dokładnie gdzie jedziemy i zapytać się o cenę.

Szukacie taniego noclegu w Paryżu?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Paryżu specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com11 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ