Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Alicante

Poradnik: Jak dojechać z lotniska do centrum Alicante

0
PODZIEL SIĘ
Fot. comunitatvalenciana, flickr

Lotnisko Alicante-Elche położone jest 11 km od centrum Alicante. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: ALC to obecnie szósty pod względem wielkości port w Hiszpanii. Rocznie obsługuje rocznie ok. 10 milionów pasażerów. Loty z Polski na lotnisko Alicante-Elche oferują linie Ryanair (z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Gdańska) oraz Wizzair (z Warszawy).

Lotnisko stanowiące główną bramę do regionu Costa Blanca, składa się tylko z nowo wybudowanego terminalu, który w 2011 roku zastąpił stare terminale T1 i T2.

Terminal
Na lotnisku oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. lokale gastronomiczne, sklepy, toalety (w tym dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych), pokój dla rodziców z dziećmi, bankomat, kantor, wypożyczalnię samochodów, informację turystyczną czy punkt medyczny.

Strona internetowa lotniska: Alicante-Elche

Z lotniska do centrum Alicante możemy dostać się na dwa sposoby:

I. Autobus C6
Do centrum Alicante możemy dostać się na pokładzie podmiejskiego autobusu przewoźnika Vectalia Subus o numerze C6. Bilet w jedną stronę kosztuje 3,85 EUR kupowany u kierowcy. Istnieje możliwość zakupienia biletu 10-przejazdowego za 12 EUR. Przystanek autobusu znajduje się przed terminalem. Autobusy kursują co ok. 20-30min w godzinach 6-23.

Trasa autobusu C6alicantelotniskoRozkład jazdy autobusu C6alicantelotniskoautobusc6Przydatne linki:
Rozkład autobusu C6

II. Taxi
Oczywiście droższą, ale i wygodniejszą opcją dotarcia do centrum Alicante jest skorzystanie z usług taksówek. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, których postój znajduje się przed terminalem. Podróż do centrum Alicante kosztuje 15-25 euro. Szczególnie uważajcie na nielegalne taksówki, które lubią naciągać obcokrajowców. Pamiętajcie, aby ustalić dokładnie gdzie jedziemy i zapytać się o cenę.

Szukacie taniego noclegu w Alicante?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu w Perugii specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ