Poradnik: Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (Reina Sofia) do Santa Cruz...

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (Reina Sofia) do Santa Cruz de Tenerife

0
PODZIEL SIĘ
Fot. jaumescar, flickr

Lotnisko Teneryfa Południowa Reina Sofia (Teneryfa Sur) położone jest w południowej części Teneryfy i 60 km od centrum Santa Cruz de Tenerife. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: TFS jest najruchliwszym portem lotniczym Teneryfy. Rocznie obsługuje ponad 9 milionów pasażerów. Loty z Polski na Teneryfę oferują tanie linie lotnicze Ryanair (z Warszawy, Wrocławia i Krakowa) oraz Wizzair (z Katowic).

Terminal
Port lotniczy posiada jeden terminal pasażerski. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut oraz specjalna poczekalnia dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminali znajdziemy tutaj.

Strona internetowa lotniska: Teneryfa Sofia Reina

Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (TFS) do Santa Cruz de Tenerife?


Z lotniska do centrum Santa Cruz de Tenerife dostaniemy się na pokładzie lokalnych autobusów. Przystanek znajduję się przy wyjściu z terminalu. Mapę z zaznaczonym przystankiem znajdziecie tutaj lub klikając w poniższy schemat.rez3
Dojazd w dzień (6:35-22:30)
Spod samego terminalu rusza autobus 111, który kursuje od godziny 6:35 do godziny 22:30. Autobus kursuje średnio co 30min. Podróż trwa ok. 50 min, a ostatnim przystankiem jest Intercambiador (główny dworzec TITSA). Bilet jednorazowy kosztuje 9,35 EUR (40zł). Rodzaje biletów znajdziecie tutaj. Cennik biletów znajdziecie tutaj. Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy autobusu.

Jeżeli planujemy często korzystać z lokalnego transportu możemy zaoszczędzić zaopatrując się w karty bono via, które obniżają ceny biletów o 30%. Karta działa jak pre-paid, czyli ładujemy ją za określoną kwotę (15, 25 lub 50 euro) i jeździmy do wyczerpania środków. Wchodząc do autobusu należy podać kierowcy przystanek końcowy i włożyć kartę do kasownika.

UWAGA! Na jednej karcie może jeździć kilka osób, ale należy ją wtedy skasować kilka razy.

Dojazd w nocy (23:30-6:00)
Od godziny 22:30 autobus 111 nie kursuje, a jego jego rolę przejmuje autobus 711, który dowiezie nas do Santa Cruz.

Trasa autobusurez4

Przydatne linki:
Komunikacja na Teneryfie
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 111
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 711
Cennik biletów
Rodzaje biletów i zniżek


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu na Teneryfie?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu na Teneryfie specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ