Poradnik: Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (Reina Sofia) do Los Cristianos

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (Reina Sofia) do Los Cristianos

0
PODZIEL SIĘ
Fot. josemrus, flickr

Lotnisko Teneryfa Sur (Reina Sofia) położone jest w południowej części Teneryfy i 18 km od Los Cristianos. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: TFS jest najruchliwszym portem lotniczym Teneryfy. Rocznie obsługuje ponad 9 milionów pasażerów. Loty z Polski na Teneryfę oferują tanie linie lotnicze Ryanair (z Warszawy, Wrocławia i Krakowa) oraz Wizzair (z Katowic).

Terminal
Port lotniczy posiada jeden terminal pasażerski. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut oraz specjalna poczekalnia dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminali znajdziemy tutaj.

Strona internetowa lotniska: Teneryfa Sofia Reina

Jak dojechać z lotniska Teneryfa Sur (TFS) do Los Cristianos?


Z lotniska do Los Cristianos dostaniemy się na pokładzie lokalnych autobusów. Przystanek znajduję się przy wyjściu z terminalu. Mapę z zaznaczonym przystankiem znajdziecie tutaj lub klikając w poniższy schemat.rez3
Dojazd w dzień (6:35-22:30)
Spod samego terminalu ruszają autobusy o numerach 111, 343, oraz 450. Kursują od godziny 6:35 do godziny 22:30. Autobusy kursują średnio co 30min. Podróż trwa ok. 20-25 min. Bilet jednorazowy kosztuje 3,2 EUR (14zł). Rodzaje biletów znajdziecie tutaj. Cennik biletów znajdziecie tutaj. Bilety jednorazowe można zakupić u kierowcy autobusu.

Jeżeli planujemy często korzystać z lokalnego transportu możemy zaoszczędzić zaopatrując się w karty bono via, które obniżają ceny biletów o 30%. Karta działa jak pre-paid, czyli ładujemy ją za określoną kwotę (15, 25 lub 50 euro) i jeździmy do wyczerpania środków. Wchodząc do autobusu należy podać kierowcy przystanek końcowy i włożyć kartę do kasownika.

UWAGA! Na jednej karcie może jeździć kilka osób, ale należy ją wtedy skasować kilka razy.

Dojazd w nocy (23:30-6:00)
Od godziny 22:30 autobusy 111, 343, 450 nie kursują, a ich rolę przejmuje autobus 711, który dowiezie nas do Los Cristianos.

Trasa autobusurez4

Przydatne linki:
Komunikacja na Teneryfie
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 111
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 343
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 450
Trasa i rozkład jazdy autobusu nr 711
Cennik biletów
Rodzaje biletów i zniżek


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu na Teneryfie?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu na Teneryfie specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.com 

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ