Poradnik: Jak dojechać z lotniska Palma de Mallorca do Palmy

Poradnik: Jak dojechać z lotniska Palma de Mallorca do Palmy

0
PODZIEL SIĘ
Fot. coreforce, flickr

Lotnisko Palma de Mallorca położone jest 8 km od centrum miasta. Port lotniczy oznaczony kodem IATA: PMI jest jednym z największych portów lotniczych w Hiszpanii. Rocznie obsługuje ponad 21 milionów pasażerów. Loty z Polski do Palmy oferują tanie linie lotnicze Ryanair (z Warszawy, Wrocławia i Krakowa).

Terminal
Port lotniczy posiada cztery terminale oznaczone literami A,B,C,D. Oprócz stanowisk do obsługi podróżnych, do dyspozycji pasażerów udostępnione są m.in. restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty oraz kantor wymiany walut. W terminalu istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi. Mapę terminali znajdziemy tutaj.

Strona internetowa lotniska: Palma de Mallorca

Jak dojechać z lotniska Palma de Mallorca do Palmy?

Autobus nr 1

Z lotniska do centrum Palmy dostaniemy się na pokładzie miejskiego autobusu o numerze 1. Przystanki znajdują się na poziomie 0 i 2. Mapę z zaznaczonymi przystankami znajdziecie tutaj lub klikając w poniższy schemat.

Przystanki autobusuprzystanekautobusu1majorka

Autobus nr 1 dowiezie nas do portu Dic de l’Oest (z przystankami Placa d’Espanya, Alemanya, Av. Argentina, Aditorium, Passeig Maritim). Bilet jednorazowy to koszt 3 EUR (kupowany u kierowcy). Czas podróży np. do Plaça d’Espanya to ok. 24 min. Autobus kursuje w godzinach 6:00-1:10 z częstotliwością ok. 16 min.

Godziny odjazdu autobusu nr 1 (przystanek Aeroport – Arribades)
rozklad

Przydatne linki:
Komunikacja miejska Palma de Mallorca
Trasa autobusu nr 1
Rozkład jazdy autobusu nr 1


napisnocleg

Szukacie taniego noclegu na Majorce?
Aby ułatwić Wam poszukiwanie taniego noclegu na Majorce specjalnie dla Was udostępniliśmy wyszukiwarkę noclegów. Owocnego wyszukiwania Sknerusy!

Booking.comBRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ